Silnik w pralce, co warto o nim wiedzieć?

Silnik to kluczowy element w każdej pralce, gdyż to właśnie od niego zależy, jak wydajne będzie nasze urządzenie, jak będzie głośne i na ile pralka pozwoli nam oszczędzać czas i energię elektryczną. Na jaki silnik warto więc się zdecydować, stojąc przed wyborem pralki, oraz na co zwrócić uwagę, by służył nam on jak najdłużej? Oto kilka praktycznych porad.

Dwa rodzaje silników w pralkach

W pralkach stosuje się dwa rodzaje silników: szczotkowe i bezszczotkowe, które spotkamy również pod nazwą inwerterowych. Te pierwsze są mniej trwałe, ale też głośniejsze. Natomiast decydując się na wybór pralki z silnikiem inwerterowym, zyskujemy pewność, że, ponieważ napędy te nie posiadają szczotek, praktycznie nie ulegają zużyciu. Świadczy o tym już sama długość gwarancji, jaką najlepsze marki udzielają na pralki wyposażone w napęd bezszczotkowy. Niemiecki producent Bosch na swoje silniki inwerterowe daje aż 10 lat gwarancji. Wystarczy zarejestrować urządzenie na stronie internetowej producenta, by skorzystać z trwającej dekadę gwarancji. Dodatkowo, ponieważ ten rodzaj silnika jest znacznie wydajniejszy, pralka może prać skuteczniej w o wiele krótszym czasie. Długość trwania poszczególnych programów może być zatem skrócona. Dla Ciebie natomiast oznacza to niezwykłą oszczędność czasu.

pralka z silnikiem inwerterowym

Silnik inwerterowy = cicha pralka

Informację o poziomie generowanego przez pralkę hałasu znajdziesz na karcie energetycznej. Oczywiście wartość ta będzie różna dla samego prania oraz oddzielna dla procesu wirowania, który, co zrozumiałe, jest przecież głośniejszy. W cichych pralkach, wyposażonych w silnik inwerterowy, wartości generowanego hałasu podczas prania mogą zaczynać się nawet już od 41 db, a dla wirowania nie przekroczą 70 db. Pralki z tak określonymi parametrami możesz uznać za naprawdę ciche. Pozwolą Ci one swobodnie prać nawet w nocy, nie zakłócając czasu odpoczynku Twojego i Twojej rodziny. Do tego są świetnym rozwiązaniem, kiedy na przykład chcesz ustawić pralkę w kuchni.

Silnik o zwiększonej energooszczędności

Silnik inwerterowy jest nie tylko wyjątkowo trwały i niezawodny, ale również stanowi o wysokiej klasie energetycznej urządzenia. Dzięki ich wydajności większość wyposażonych w nie dobrych pralek posiada najwyższą klasę energetyczną, która zapewnia Ci niższe zużycie prądu. Największą różnicę odczujesz oczywiście, kiedy pranie robisz bardzo często, ale, nawet gdy pierzesz sporadycznie, możesz w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić, a przy okazji zadbać o środowisko naturalne.

Zachęcamy do zapoznania się z modelami pralek Bosch.

silnik w pralce Pralka Bosch WAN 2408GP
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 63 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
silnik w pralce
silnik w pralce Pralka Bosch WAJ 2006APL
Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: D
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 157
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9020
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
silnik w pralce
silnik w pralce Pralka Bosch WAU 24S6GPL
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 62 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 43 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
silnik w pralce
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 2 Średnia: 3.5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz