Pralko-suszarka – urządzenie 2 w 1

Pralka to urządzenie, które znajduje się w każdym mieszkaniu. Nie ma co się dziwić – ciężko byłoby się obejść, bez tego sprzętu. Pralka upierze brudne ubrania, dzięki czemu nie trzeba robić tego ręcznie. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu, który można wykorzystać w inny sposób. Jeśli już pranie się zrobi, to należy je wywiesić. Nie każdy jest tym szczęściarzem i ma w domu pomieszczenie do tego przeznaczone. Suszarka na ubrania musi stać w salonie, wilgoć z ubrań unosi się w powietrzu i roznosi się po całym mieszkaniu. Okazuje się jednak, że jest sposób, by tego uniknąć. Z pomocą spieszą pralko-suszarki, czyli urządzenia, które piorą, a następnie suszą czyste ubrania.

Pralko-suszarka to urządzenie dedykowane osobom, które nie mają miejsca, by swobodnie wywiesić mokre pranie. Idealnie sprawdzi się w małych mieszkaniach, w których brakuje miejsca i liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Pralka z suszarką zrobi wszystko za nas – najpierw dokładnie wypierze, a później wysuszy nasze ubrania.

Pralka z suszarką – co jest ważne?

Okazuje się, że najważniejszą kwestią podczas wyboru pralko-suszarki jest pojemność bębna urządzenia. Bęben jest jeden, jednak ‘ładowności’ mamy dwie – dlatego po skończonym procesie mycia, pranie należy podzielić na dwie części i na ‘rady’ suszyć – inaczej, efekt może nie być zadowalający.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń gospodarstwa domowego, wybierając pralko-suszarkę powinniśmy zwrócić uwagę na urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. W ten sposób pobór energii będzie niższy, co oczywiście przełoży się na zmniejszenie rachunków za prąd.

Pralko-suszarka – zalety i wady urządzenia

Decydując się na zakup pralki z suszarką, tak naprawdę otrzymujemy dwa urządzenia – pralkę oraz suszarkę. Po skończonym procesie prania, ubrania zostają wysuszone, dzięki czemu nie trzeba ich rozwieszać i suszyć przez dwa dni. Pralko-suszarka zajmuje też mniej miejsca, niż dwa osobne urządzenia. Takie urządzenia mają też swoje wady. Jak można się domyślić, pralko-suszarka jest droższa niż tradycyjna pralka. Ponadto, urządzenie 2 w 1 zużywa więcej prądu i wody, dlatego też eksploatacja pralko-suszarki jest droższa.

kuchniaCzy ubrania suszone w pralko-suszarce są pogniecione?

Wielu przeciwników tego typu uradzeń twierdzi, że suszenie przysparza im więcej kłopotów, niż pożytku. Twierdzą oni, że wysuszone w tym urządzeniu ubrania są bardzo pogniecione. Bardzo ważną kwestią jest podzielenie prania na dwie części – podczas suszenia, ubrania muszą mieć miejsce – inaczej, ich wygląd nie będzie zadowalający. Ponadto, wiele modeli wyposażonych jest w funkcję specjalnego suszenia, która zapobiega gnieceniu ubrań.

Pralko-suszarka Amica AWD1C8514ELSH Pralko-suszarka Amica AWD1C8514ELSH

Wsad pralki (kg): 8
Wsad suszarki (kg): 5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
SteamPower Pro
Program sterylizacja 70°C
EcoBar: wskaźnik poboru energii


pralko-suszarka
pralko-suszarka Pralko-suszarka Samsung WD 90T954ASH/S6

Wsad pralki (kg): 9
Wsad suszarki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
EcoBubble
Panel Al Control
Add Wash
pralko-suszarka
Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL<br />
Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL

Wsad pralki (kg): 10
Wsad suszarki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Funkcja pary SteamTech
Suszarka kondensacyjna
Bęben RainDrop

pralko-suszarka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz