5 zalet pralki z funkcją pary

Wynalezienie pralki było prawdziwą rewolucją. To praktyczne urządzenie nie tylko wyręczyło kobiety z prania ręcznego i pozwoliło oszczędzić wiele czasu, ale również skutecznie wpłynęło na czystość i jakość pranych ubrań. Jednak na przestrzeni lat nasze wymagania i potrzeby względem pralek bardzo się zmieniły. To, co dziś decyduje o zakupie pralki to nie tylko jej wysoka skuteczność prania, ale przede wszystkim funkcje, które zwiększają komfort prania i przynoszą dodatkowe korzyści. Trudno się więc dziwić, że pralka z funkcją pary cieszy się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Jakie przyniesie nam korzyści?

Skuteczne czyszczenie odzieży

Pralka z funkcją pary świetnie poradzi sobie z czyszczeniem każdego rodzaju ubrań. Spokojnie możemy do bębna włożyć nie tylko odzież wykonaną z bawełnianych czy syntetycznych materiałów, ale również wełniane swetry czy delikatne koronkowe sukienki. Choć strumień pary wodnej z dużą siłą wnika w strukturę materiału, by usunąć zabrudzenia, jest całkowicie bezpieczny dla tkanin, ponieważ nie niszczy ich włókien. Aktualnie pralki z funkcjami parowymi znajdziemy w ofercie wielu producentów, np. marka Beko opracowała technologię Steam Cure, która wykorzystuje parę na początku lub na końcu cyklu prania. Ich ofertę możesz sprawdzić tutaj.

Pranie bez zagnieceń

Choć są osoby, dla których prasowanie jest formą relaksu, większość z nas zupełnie inaczej wyobraża sobie odpoczynek. Prasowanie nie należy do przyjemnych obowiązków, jest jednak konieczne, jeśli chcemy, by nasze ubrania prezentowały się schludnie. Okazuje się, że taka pralka z funkcją pary Steam Cure, jak np. Beko WTV 7632 XBW, świetnie sobie radzi z ograniczaniem zagnieceń. Gorąca para wodna rozprostowuje materiały, dzięki czemu ubrania wyjęte z bębna są wygładzone i przyjemne w dotyku. Wystarczy je delikatnie rozprasować, a niektóre można nawet od razu schować do szafy, bo prasowanie będzie po prostu zbędne.

pralka z funkcją pary

Odświeżanie ubrań

Pralka z funkcją pary doskonale nadaje się do odświeżania odzieży. Gorąca para wodna bowiem świetnie absorbuje intensywne zapachy, np. smażenia, grillowania, dymu papierosowego, spalin czy chemikaliów. Jeśli więc przez cały dzień nosiliśmy ubranie, które nie jest zabrudzone, tylko przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem, wystarczy je odświeżyć. Para wodna błyskawicznie upora się z tym zadaniem.

Dezynfekcja odzieży

Funkcje parowe, takie jak technologia Steam Cure zastosowana w pralce Beko WTV 7632 XBW, nie tylko czyszczą ubrania, ale również potrafią je skutecznie zdezynfekować. Będą więc doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ pozbędą się z ubrań najczęstszych alergenów – kurzu, pyłków, sierści czy roztoczy. Poza tym funkcja pary świetnie sprawdzi się w przypadku ubrań niemowlęcych. Małe dzieci mają wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia, a para wodna pozwoli ograniczyć stosowanie detergentów i dodatkowo usuwa bakterie.

Oszczędność i ekologia

Na tym zalety pralek, wykorzystujących do prania funkcję pary wodnej się nie kończą. Pozwalają one również oszczędzić czas, energię i wodę, co przekłada się na korzyści dla naszego budżetu i środowiska naturalnego. Przy praniu parowym urządzenie zużywa mniej wody, dzięki czemu do jej podgrzania wykorzystywana jest mniejsza ilość energii. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, pralka z funkcją parową Steam Cure wygładza ubrania. Dzięki temu oszczędzimy czas i prąd, gdyż nie będziemy musieli spędzać kilku godzin na rozprasowywaniu zagnieceń. Co więcej, pralka z funkcją pary jest również bardziej ekologiczna, ponieważ w wielu przypadkach, np. przy odświeżaniu, nie wymaga użycia środków piorących.

Pralka Whirlpool FFB8258BVPL Pralka Whirlpool FFB8258BVPL

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: B
Maksymalna prędkość wirowania (obr./min): 1200
FreshCare+
Steam Refresh
Technologia 6.Zmysł
pralka z funkcją pary
Pralka LG F4WV5N9S1A<br />
Pralka LG F4WV5N9S1A

Pojemność znamionowa (kg): 9
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Ilość programów: 14
Funkcja AI DD™
ThinQ™
Technologia parowa LG Steam
pralka z funkcją pary
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 3 Średnia: 3]

Post Author: admin

Dodaj komentarz