Pralka w domu – gdzie ją ustawić?

Pralka w domu jest niezbędna, ponieważ dba o czystość i wysoką jakość naszych ubrań. Niestety osoby posiadające małe mieszkanie często mają problem z ulokowaniem tego sprzętu. Pralka ma bowiem dość duże rozmiary, a do tego musi stanąć w miejscu, do którego można swobodnie doprowadzić wodę. Gdzie zatem możemy ustawić pralkę w domu? Podpowiadamy.

Najlepsze miejsce na pralkę – pralnia

Zdecydowanie najlepszym pomieszczeniem na umieszczenie pralki jest pralnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy mają wolne pomieszczenie gospodarcze, z powodzeniem mogą je przerobić na pralnię z prawdziwego zdarzenia. Oprócz pralki, w takim pomieszczeniu powinna się również znaleźć suszarka automatyczna lub rozkładana, deska do prasowania z żelazkiem, a także kosz do przechowywania brudnej bielizny. W pralni nie może zabraknąć również umywalki do ręcznego prania ubrań oraz szafek, w których bezpiecznie można będzie przechowywać środki i płyny piorące. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki luksus, dlatego muszą szukać innych miejsc na usytuowanie pralki.

Pralka w domu – łazienka

Dla wielu osób naturalnym pomieszczeniem na umiejscowienie pralki jest łazienka – nie tylko ze względu na potrzebną sieć wodno-kanalizacyjną. Wnętrze łazienki wykończone jest wodoodpornymi materiałami, dzięki czemu spływająca ze świeżo wypranych ubrań woda nie wyrządzi żadnych szkód podłodze czy ścianom. Poza tym łazienka jest pomieszczeniem, w którym najłatwiej jest gromadzić brudne ubrania i bieliznę. W końcu zdejmujemy je tuż przed kąpielą. Podczas prania przydaje się również bliskie sąsiedztwo umywalki. Niektórych ubrań nie można bowiem prać mechanicznie, więc pozostaje nam ręczne pranie w umywalce.

pralka w domu

Pralka w domu – kuchnia

Odpowiednim pomieszczeniem na pralkę będzie również kuchnia, ponieważ posiada wymaganą instalację wodno-kanalizacyjną. Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które mają małą łazienkę albo po prostu chcą z niej uczynić miejsce spokoju i relaksu. Jednak, aby pralka nie zaburzyła wyglądu kuchni, powinna zostać umieszczona w zabudowie meblowej. Taki sposób montażu automatycznie przekreśla możliwość zakupu pralki ładowanej od góry, gdyż nie mielibyśmy możliwości otworzenia pokrywy bębna.

Pralka w domu – gdzie można ją schować?

Inną możliwością jest ukrycie pralki w szafie wnękowej lub specjalnej zabudowie. Podobnie jak w przypadku kuchni, tutaj również będziemy mogli skorzystać tylko z pralki ładowanej od frontu. Jednak ukrycie pralki za frontem meblowym wydaje się dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze pralka nie zakłóci harmonii panującej w łazience. Po drugie, nie będą tak szybko gromadzić się na niej kurz, włosy i inne zanieczyszczenia.
Osoby, które planują do pralki dokupić automatyczną suszarkę do ubrań, mogą rozważyć zamontowanie obu urządzeń w słupku. Do tego celu potrzebny będzie jedynie specjalny łącznik, który umożliwi bezpieczny montaż suszarki na pralce, bez stosowania dodatkowych elementów montujących.

pralka w domu Pralka Bosch WAN 2408GP


Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: C
Zużycie energii na 100 cykli (kWh/rok): 63
Zużycie wody na cykl (litr): 48
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
pralka w domu
Pralka Kernau KFWM I 6501 Pralka Kernau KFWM I 6501


Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Zużycie energii na 100 cykli (kWh/rok): 65
Zużycie wody na cykl (litr): 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Skracanie czasu prania
Kontrola piany
System Eco-Logic
pralka w domu
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz