Pralka slim – czym się charakteryzuje i dlaczego warto ją kupić?

Dla osób, które mają małą lub nieustawną łazienkę, znalezienie odpowiedniego miejsca na pralkę stanowi nie lada wyzwanie. Producenci wychodząc naprzeciw takim problemom, stworzyli urządzenia, które nie zajmują wiele przestrzeni, a jednocześnie nie tracą na swojej funkcjonalności i wyglądzie. Takim sprzętem jest pralka slim, która wyróżnia się mniejszymi wymiarami niż większość standardowych pralek.

Pralka slim – co to jest?

Pralki typu slim nazywane są często „wąskimi”, co może wprowadzać w błąd potencjalnych użytkowników. Ich szerokość jest bowiem taka sama, jak w większości pralek ładowanych od frontu i wynosi około 60 cm. Wysokość również pozostała bez zmian. Natomiast cechą odróżniającą pralki slim od zwykłych modeli jest głębokość, która z reguły nie przekracza 45 cm. Na rynku można znaleźć nawet urządzenia, które mają zaledwie 30 – 35 cm głębokości. Jeśli natomiast szukamy typowej wąskiej pralki, powinniśmy rozejrzeć się wśród pralek ładowanych od góry. Ich szerokość zazwyczaj nie przekracza 40 cm.

Ze względu na mniejsze rozmiary, pralka slim będzie oferować mniejszą ładowność bębna niż pozostałe modele. Jednak producentom udało się zaprojektować urządzenia z bębnem o pojemności 6 kg, co jest w zupełności wystarczające dla singla, a niekiedy nawet dwóch osób.

pralka slim

Czym się kierować przy jej wyborze?

Pralka slim zazwyczaj nie różni się od standardowej pralki pod względem programów, funkcjonalności czy zastosowanych technologii. Dlatego, przy jej wyborze, będziemy kierować się podobnymi parametrami. Najważniejsze z nich to:
klasa energetyczna – kiedyś do najbardziej energooszczędnych pralek należały modele w klasie energetycznej A++ lub A+++. Jednak od 1 marca 2021 roku obowiązują nowe etykiety energetyczne w skali od A do G. Zgodnie z nimi, najbardziej energooszczędne są urządzenia w klasie od A do D, gdyż pozwalają znacznie zredukować ilość pobranej energii, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd.
Zużycie wody – wybierając pralkę slim, warto sprawdzić, ile wody potrzebuje do przeprowadzenia jednego, pełnego cyklu prania. Im więcej wody pobierze pralka, tym więcej energii zużyje grzałka, aby nagrzać ją do odpowiedniej temperatury.
Pojemność – pralki typu slim oferują dość ograniczony wybór pojemności bębna, zazwyczaj od 3 kg do 6 kg.
• Programy prania – przed zakupem warto zapoznać się, jakie programy znajdziemy w danej pralce. Niektóre modele oferują bowiem bardzo przydatne programy, jak np.: antyalergiczny, krótki, delikatny, wełna czy program do odświeżania odzieży sportowej.
Oprócz tego, pralki posiadają cały szereg dodatkowych funkcji. Zanim przystąpimy do zakupu odpowiedniego modelu, powinniśmy się zastanowić, jakie z nich w rzeczywistości będą nam potrzebne.

Gdzie się sprawdzi pralka slim?

Niekiedy nawet 5 cm głębokości może zadecydować o tym, czy pralka zmieści się w łazience. Tę cechę z pewnością docenią lokatorzy małych mieszkań, kawalerek czy kwater studenckich. Pralka slim to doskonały sprzęt dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń w łazience. Dzięki mniejszej głębokości, wnętrze nie będzie sprawiać wrażenia mocno zagraconego i pozwoli stworzyć ciekawą dekorację.

Zachęcamy do zapoznania się z pralkami slim, których głębokość nie przekracza 45 cm.

Pralka Samsung Slim WW60A3120BE Pralka Samsung Slim WW60A3120BE

Pojemność znamionowa (kg): 6
Głębokość (cm): 40
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 12
Program z funkcją pary
Blokada rodzicielska
pralka slim
pralka slim Pralka Beko AWUE 6511 BWW3

Pojemność znamionowa (kg): 6
Głębokość (cm): 41,5
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
Ilość programów: 15
Technologie: AquaFusion, Self clean
pralka slim
Pralka Amica WA1S712CLiSMG Pralka Amica WA1S712CLiSMG

Pojemność znamionowa (kg): 7
Głębokość (cm): 40
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 16
Program Sterylizacja 70°C
Programy parowe
pralka slim
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz