Pralka dobra na lata

Jeżeli chcesz, aby pralka służyła Ci przez długie lata, podczas jej zakupu powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, które stanowić będą o jej żywotności. Szkoda bowiem inwestować pieniądze w sprzęt AGD, który szybko się zepsuje i często trzeba będzie go naprawiać albo po krótkim czasie wymienić na nowy. Nie o to w końcu w tym chodzi. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu pralki, która ma służyć Ci przez lata.

Wybierz właściwy silnik

Najważniejszym komponentem sprzętów AGD jest oczywiście ich silnik. To jego działanie pozwala na wydajną pracę urządzenia i w głównej mierze stanowi o jego żywotności. Jednym z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w pralkach są silniki indukcyjne. Są to napędy pozbawione szczotek, a więc charakteryzujące się znacznie większą trwałością. Dodatkowymi ich zaletami są również: obniżony poziom generowanego przez nie hałasu, ale i obniżony pobór energii elektrycznej. Pewni ich żywotności producenci pralek na silniki indukcyjne udzielają nawet 10-letniej gwarancji. Takie rozwiązanie z całą pewnością przyczynia się do przedłużenia możliwego czasu eksploatacji Twojej nowej pralki.

Postaw na wymienne łożyska

Jeżeli użytkujesz swoją wysokiej jakości pralkę przez lata, niektóre jej części mimo wszystko ulegają zużyciu. Najczęściej są to łożyska bębna. Dlatego też warto, by ten element w pralce był wymienny. Kiedy więc niesprawne łożyska zaczną generować dodatkowy hałas podczas pracy pralki, nie musisz kupować nowego urządzenia. Jeżeli pralka została właściwie zaprojektowana, ich wymiana może być naprawdę prosta i nie musi znacznie obciążać Twojego domowego budżetu. Z całą pewnością zaś zużyte łożyska nie muszą oznaczać konieczności wymiany całej pralki.

Sprawdź długość gwarancji udzielanej przez producenta

Jeżeli chcesz zyskać dodatkową pewność odnośnie do żywotności pralki, zwróć również uwagę na to, na jak długo producent jest w stanie udzielić Ci na nią gwarancji. To najlepszy sposób, by sprawdzić, czy pralka została zaprojektowana z myślą o tym, żeby mogła służyć Ci przez lata. Na wysokiej jakości pralkę możesz otrzymać nawet 5-letnią gwarancję. W ten sposób, w razie awarii czy usterki, możesz czuć się bezpiecznie i liczyć na pomoc producenta. Pralka zostanie więc z Tobą na znacznie dłuższy czas, ponieważ, dzięki odpowiednio długiej gwarancji, nie będzie konieczności inwestowania w nowe urządzenie.

Pralka Kernau KFWM I 6501 Pralka Kernau KFWM I 6501

Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność wsadu pralki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1000
15 programów prania
System ECO-LOGIC
Kontrola piany
Wymienne łożyska
dobra pralka
Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam

Klasa efektywności energetycznej: C
Pojemność wsadu pralki (kg): 7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
15 programów prania
System ECO-LOGIC
Kontrola piany
Wymienne łożyska
dobra pralka
Pralka Kernau KFWM 7511 R Pralka Kernau KFWM 7511 R

Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność wsadu pralki (kg): 7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1000
15 programów prania
System ECO-LOGIC
Kontrola piany
Wymienne łożyska
dobra pralka

 

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz