Pralka do małej łazienki – jak ją wybrać?

Dobór wyposażenia małej łazienki to prawdziwe wyzwanie. Powinna zmieścić wszystkie najważniejsze sprzęty, a także meble. W takim wypadku powinniśmy wybrać rozwiązania kompaktowe – szczególnie w przypadku łazienkowego wyposażenia. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile miejsca można zaoszczędzić wybierając odpowiednią pralkę! Dziś podpowiemy wam, na co zwracać uwagę podczas wyboru pralki do małej łazienki.

Pralka otwierana u góry czy z przodu?

Znaczną większość modeli, przeznaczonych do małych łazienek stanowią pralki ładowane od góry. Nie ma się co dziwić – w ten sposób otwierane drzwi nie zabierają zbędnej przestrzeni w naszej łazience. Ponadto, takie modele mają zazwyczaj mniejsze rozmiary, jednak ładowność jest podobna, jak w przypadku pralek o tradycyjnych rozmiarach. Nie zawsze jednak takie modele się sprawdzą. Jeśli mamy małą łazienkę na poddaszu, to lepiej zdecydować się na kompaktowe modele, które ładuje się od przodu. Oczywiście w łazience powinno być dostatecznie dużo miejsca, abyśmy mogli swobodnie otworzyć drzwiczki i załadować bęben. Taki model ma jeszcze jedną zaletę – jej górną część możemy wykorzystać jako dodatkową półkę.

Pralka do wąskiej łazienki

W przypadku wąskich łazienek, najlepiej wybrać pralki, które ładuje się od góry. Powinny być to modele węższe i mniejsze niż standardowe. Tutaj musimy pamiętać tylko o tym, aby nad urządzeniem zostawić wystarczająco dużo miejsca, by móc swobodnie otwierać pokrywę. Dobrą opcją mogą okazać się pralki typu Slim. Charakteryzują się mniejszą szerokością i głębokością – będą więc idealne do wąskich pomieszczeń łazienkowych.

Pralka w innym pomieszczeniu

Jeśli jesteśmy właścicielami naprawdę małej łazienki, to warto zastanowić się nad umieszczeniem pralki w innym pomieszczeniu, np. w kuchni. W takim wypadku najlepiej wybrać model przeznaczony pod zabudowę, aby ukryć sprzęt pod szafkami kuchennymi.

Pralka

Jakie są wady i zalety małych pralek?

Największą zaletą małych pralek są ich kompaktowe rozmiary. Tak naprawdę zmieszczą się dosłownie wszędzie – nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Ponadto, tego typu urządzenia są bardzo oszczędne – wykazują one zoptymalizowany pobór energii i wody. Oczywiście małe pralki mają również swoje słabsze strony. Przede wszystkim pralki kompaktowe są mniej stabilne i mają ograniczoną ładowność bębna. Niestety mniejsze rozmiary wiążą się z tym, że nie zmieszczą one tyle prania, co tradycyjne modele.

Mała łazienka, duży problem

Nie każdy ma to szczęście i posiada osobną pralnię lub dużą łazienkę. Pralka jest urządzeniem z którego ciężko jest zrezygnować – trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tego sprzętu. Do małych pomieszczeń lepiej wybrać modele kompaktowe – w ten sposób zaoszczędzimy trochę miejsca.

Pralka Samsung Slim WW60A3120BE Pralka Samsung Slim WW60A3120BE

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: C
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh): 55
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Higieniczna para
Czyszczenie bębna
pralka do małej łazienki
Pralka Kernau KFWM I 6401 Pralka Kernau KFWM I 6401

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Ważone zużycie energii na 100 cykli (kWh): 65
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
System Eco Logic
Wymienne łożyska
pralka do małej łazienki
Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL

Pojemność wsadu - pranie (kg): 10
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Silnik inwerterowy
Suszarka kondensacyjna
Bęben RainDrop
pralka do małej łazienki
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz