O czym należy pamiętać decydując się na zakup nowej pralki?

Ciężko wyobrazić sobie regularne pranie bez sprawnie działającej i wyposażonej w nie zbędne funkcje pralki. Producenci sprzętu AGD do łazienki chcąc przyciągnąć do siebie klientów, prześcigają się pomysłami. Efektem czego na rynku dostępnych jest wiele modeli znacznie różniących się pod względem designu i funkcjonalności. W tym artykule postaramy się wskazać główne cechy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowej pralki.

Właściwe agd do łazienki – wybierz pralkę idealną dla Ciebie!

Wybór pralki powinien być bardzo dokładnie przemyślany.  Istnieje kilka najważniejszych aspektów na które warto zwrócić uwagę przy jej zakupie.

  • wielkość pralki – znając wymiary powierzchni, w której ma zostać umieszczona pralka, będziemy wiedzieć jaki wymiar będzie najodpowiedniejszy. Należy także uwzględnić dodatkowe ok. 8 cm na wystające przyłącza;
  • rodzaj bębna – jego wielkość ma znaczenie i mieści się ona w granicach standardowych od 4 do 7 kg. Dodatkowo można dobrać typ bębna, np. o strukturze diamentowej, plastrów miodu, wypukłych kropel. W zależności od tego jakie ubrania będziemy prać najczęściej taki też wzór powinniśmy dostosować;
  • przedział obrotów – to właśnie w zależności od tego, ile obrotów na minutę dana pralka osiągnie będzie przejawiało się ubraniami bardziej suchymi lub mokrymi. Do wyboru są przedziały od 800 do 1500 obrotów na minutę przy czym warto zwrócić uwagę na ich samodzielne ustawianie w danym cyklu prania;
  • klasa energetyczna pralki – zwraca się na nią szczególnie uwagę, kiedy prania jest bardzo dużo i robimy je często. Od 1 marca 2021 roku obowiązują nowe etykiety energetyczne, zgodnie z którymi pralki będą oznaczane klasami od A do G. Modele z klasą efektywności energetycznej A będą najbardziej energooszczędne, a modele z klasą G najmniej. 
  • dodatkowe programy – każda marka może poszczycić się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami. Może to być super delikatne pranie rzeczy z jedwabiu, a także super moc wirowania – żeby ubrania po zakończonym praniu były prawie całkiem suche.

Pokrętło do zmiany funkcji pralki

Design pralki też się liczy

Coraz częściej jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze sprzętu AGD jest design. Tym bardziej, że coraz więcej osób decyduje się na ustawienie pralki w kuchni, a nie w łazience. Musi więc ona pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Czasy w których kupowało się pralkę raz na 20 lat już dawno się skończyły. Dzisiaj pralkę wymienia się znacznie częściej – mniej więcej po 4-7 latach. Niemniej jednak warto poświęcić sprawie więcej uwagi i zasięgnąć informacji z różnych źródeł. Na pewno nie należy dokonywać zakupu pochopnie, pod wpływem impulsu. Pamiętaj również, że drożej wcale nie znaczy lepiej!

Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam

Rodzaj: Pralka ładowana od frontu
Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa energetyczna:
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
System Eco-Logic
Kontrola ilości piany
pralka
pralka Bosch WAN 242G9PL

Rodzaj: Pralka ładowana od frontu
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa energetyczna: C
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
Ilość programów: 15
pralka
Pralka Hoover H-Wash 300 Lite H3TM 28TACE/1-S Pralka Hoover H-Wash 300 Lite H3TM 28TACE/1-S

Rodzaj: Pralka ładowana od góry
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa energetyczna: F
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Cykl Allergy Care
Duży wyświetlacz dotykowy
pralka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz