Jaka pralka do małej łazienki?

Małe łazienki są niezwykle wymagające i czasami trzeba nieźle się nagłowić, by zmieścić w nich wszystkie niezbędne urządzenia. Na szczęście producenci sprzętu AGD coraz częściej biorą pod uwagę ograniczone możliwości pomieszczeń i proponują również kompaktowe rozwiązania. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając pralkę do małej łazienki?

Po pierwsze: sposób załadunku

Skutecznym rozwiązaniem dla małych łazienek mogą być pralki ładowane od góry. Eliminują one konieczność zapewnienia dodatkowego miejsca na swobodne otwieranie drzwiczek, jak ma to miejsce w przypadku pralek ładowanych od frontu. Przy porównywalnym załadunku zajmują też mniej przestrzeni. Zdecydowanie jednak nie będą dobrym pomysłem w łazienkach znajdujących się na poddaszach, w których skosy ograniczą nam dostęp do bębna lub gdy chcesz ukryć pralkę pod blatem. Dodatkowo, jeżeli nie jesteś fanem tego rodzaju pralek, warto przyjrzeć się bardziej kompaktowym urządzeniom ładowanym od frontu.

pralka do małej łazienki

Po drugie: wymiary

Pralka do małej łazienki z pewnością powinna mieć zmniejszoną głębokość, czyli być tzw. pralką slim. W ten właśnie sposób możesz cieszyć się pralką ładowaną od frontu przy łatwym dostępie do bębna, dzięki możliwości maksymalnego otwarcia drzwiczek. Taką wygodę oferują m.in. kompaktowe pralki Samsung, których głębokość nie przekracza 40 cm. Powalają Ci one korzystać z funkcji pralek o standardowych wymiarach i korzystać z najlepszych możliwych efektów prania, nawet przy ograniczonym miejscu w łazience.

Po trzecie: ładowność

Mniejsza pralka z reguły łączy się ze zmniejszoną ładownością. Wcale jednak nie musi być to jej wada. Standardowa pralka posiada ładowność na poziomie 8 kg. Aby w pełni ją wykorzystać, potrzebujesz naprawdę sporo brudnych ubrań, które przy mniejszej rodzinie musisz zbierać przez dłuższy czas, by oszczędnie korzystać z pralki. Nawet niewiele mniejsza ładowność pralki, na przykład taka pozwalająca na maksymalnie 6-kilogramowy wsad, jest w stanie skutecznie skrócić czas kolekcjonowania rzeczy do prania, by efektywnie korzystać z pralki.

Po czwarte: rozwiązania 2 w 1

Mała łazienka z reguły oznacza ograniczoną przestrzeń w całym mieszkaniu. Skoro więc każdy kawałek podłogi jest tak cenny, może warto rozważyć zakup pralko-suszarki, która da Ci możliwość nie tylko skutecznego i szybkiego prania, ale i wyeliminuje konieczność niewygodnego suszenia i potykania się o rozstawioną na jedynej wolnej przestrzeni suszarkę pokojową.

Pralka Samsung Slim WW60A3120BE Pralka Samsung Slim WW60A3120BE

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: C
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh): 55
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Higieniczna para
Czyszczenie bębna
pralka do małej łazienki
Pralka Kernau KFWM I 6401 Pralka Kernau KFWM I 6401

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Ważone zużycie energii na 100 cykli (kWh): 65
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
System Eco Logic
Wymienne łożyska
pralka do małej łazienki
Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL Pralko-suszarka Gorenje WD2A164ADS/PL

Pojemność wsadu - pranie (kg): 10
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Silnik inwerterowy
Suszarka kondensacyjna
Bęben RainDrop
pralka do małej łazienki
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz