Jak wybrać właściwą ładowność pralki?

Ładowność pralki to podstawowy parametr, na który zwracamy uwagę, przy zakupie tego typu sprzętu AGD. W zależności od wielkości naszego gospodarstwa domowego, możemy zdecydować się na jej większą lub mniejszą pojemność. Jak dobrać taką, która spełni nasze oczekiwania, ale i będzie dopasowana do potrzeb całej rodziny?

Ładowność pralki określa maksymalny ciężar wsadu, jaki możesz wyprać w danym urządzeniu. Dlatego też przed jego zakupem warto zadać sobie pytanie o to, jaka pojemność pralki będzie dla Ciebie najlepsza? Dobrze dobrana ładowność oznacza większy komfort w użytkowaniu pralki i możliwość jej optymalnego wykorzystania. Pojemność bębna bowiem determinuje również i częstotliwość, z jaką będziemy musieli robić pranie. Dlatego też, właściwie dobrana, pozwala nam zaoszczędzić zużycie prądu i wody. Jak zatem wybrać pojemność pralki?

ładowność pralki

Jaka pralka dla singla?

Kluczową kwestią przy wyborze ładowności pralki jest wielkość naszego gospodarstwa domowego. Zupełnie inny wsad będzie idealny dla singla, a inny dla kilkuosobowej rodziny. Optymalna ładowność dla jednej osoby będzie wynosić 4 kg. Taka pojemność wystarczy, by pranie można było robić raz na kilka dni i nie trzeba było z nim zbyt długo zwlekać, żeby uzbierać odpowiednią ilość brudnej bielizny. Oczywiście wartość ta dotyczy średniej liczby ubrań, jaką w szafie posiada singiel, jeżeli natomiast wiesz, że Twoja garderoba przekracza przeciętną, możesz śmiało zdecydować się na wybór pralki o większej ładowności.

Pralka dla dużej rodziny

Wybierając pralkę dla dwóch osób, skup swoją uwagę na modelach o ładowności 5 lub 6 kg. Nawet jeżeli teraz wydaje Ci się, że 5 czy 6 kg dla dwóch osób może nie wystarczyć, skoro dobrą pojemnością dla singla jest 4 kg, pamiętaj, że nie chcecie przecież gromadzić góry brudnych ubrań, a pranie i tak segregujesz ze względu na kolory czy rodzaje materiałów. Kiedy natomiast będziesz robić pranie dla trzech lub czterech osób, wybierz jeszcze większą ładowność w zakresie od 7 do 9 kg.

To się opłaca

Dobrym trikiem, kiedy decydujesz o tym, czy ładowność pralki będzie dopasowana do potrzeb Twojej rodziny jest również sprawdzenie, czy urządzenie posiada systemy mierzące ilość prania w bębnie. ActiveWater Plus to technologia, którą w swoich pralkach stosuje firma Bosch. W zależności od wielkości wsadu i jego rodzaju oraz stopnia zabrudzenia, pralka pobiera jedynie niezbędną ilość wody. W ten sposób, nawet jeśli zdecydujesz się na pralkę o większym wsadzie, zyskasz pewność, że piorąc mniejszą ilość ubrań, nie będziesz marnować wody ani energii elektrycznej, koniecznej do jej podgrzania.

Zachęcamy do zapoznania się z polecanymi modelami pralek.

Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam Pralka Kernau KFWM 7523 I Steam

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 59 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 45 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
ładowność pralki
Pralka Samsung WW80T554DAT Pralka Samsung WW80T554DAT

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: B
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh): 55
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 48
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
ładowność pralki
Pralka Bosch Serie 4 WAN242G9PL Pralka Bosch WAN 242G9PL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
ładowność pralki

 

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz