Jak wybrać właściwą ładowność pralki?

Ładowność pralki to podstawowy parametr, na który zwracamy uwagę, przy zakupie tego typu sprzętu AGD. W zależności od wielkości naszego gospodarstwa domowego, możemy zdecydować się na jej większą lub mniejszą pojemność. Jak dobrać taką, która spełni nasze oczekiwania, ale i będzie dopasowana do potrzeb całej rodziny?

Ładowność pralki określa maksymalny ciężar wsadu, jaki możesz wyprać w danym urządzeniu. Dlatego też przed jego zakupem warto zadać sobie pytanie o to, jaka pojemność pralki będzie dla Ciebie najlepsza? Dobrze dobrana ładowność oznacza większy komfort w użytkowaniu pralki i możliwość jej optymalnego wykorzystania. Pojemność bębna bowiem determinuje również i częstotliwość, z jaką będziemy musieli robić pranie. Dlatego też, właściwie dobrana, pozwala nam zaoszczędzić zużycie prądu i wody. Jak zatem wybrać pojemność pralki?

ładowność pralki

Jaka pralka dla singla?

Kluczową kwestią przy wyborze ładowności pralki jest wielkość naszego gospodarstwa domowego. Zupełnie inny wsad będzie idealny dla singla, a inny dla kilkuosobowej rodziny. Optymalna ładowność dla jednej osoby będzie wynosić 4 kg. Taka pojemność wystarczy, by pranie można było robić raz na kilka dni i nie trzeba było z nim zbyt długo zwlekać, żeby uzbierać odpowiednią ilość brudnej bielizny. Oczywiście wartość ta dotyczy średniej liczby ubrań, jaką w szafie posiada singiel, jeżeli natomiast wiesz, że Twoja garderoba przekracza przeciętną, możesz śmiało zdecydować się na wybór pralki o większej ładowności.

Pralka dla dużej rodziny

Wybierając pralkę dla dwóch osób, skup swoją uwagę na modelach o ładowności 5 lub 6 kg. Nawet jeżeli teraz wydaje Ci się, że 5 czy 6 kg dla dwóch osób może nie wystarczyć, skoro dobrą pojemnością dla singla jest 4 kg, pamiętaj, że nie chcecie przecież gromadzić góry brudnych ubrań, a pranie i tak segregujesz ze względu na kolory czy rodzaje materiałów. Kiedy natomiast będziesz robić pranie dla trzech lub czterech osób, wybierz jeszcze większą ładowność w zakresie od 7 do 9 kg.

To się opłaca

Dobrym trikiem, kiedy decydujesz o tym, czy ładowność pralki będzie dopasowana do potrzeb Twojej rodziny jest również sprawdzenie, czy urządzenie posiada systemy mierzące ilość prania w bębnie. ActiveWater Plus to technologia, którą w swoich pralkach stosuje firma Bosch. W zależności od wielkości wsadu i jego rodzaju oraz stopnia zabrudzenia, pralka pobiera jedynie niezbędną ilość wody. W ten sposób, nawet jeśli zdecydujesz się na pralkę o większym wsadzie, zyskasz pewność, że piorąc mniejszą ilość ubrań, nie będziesz marnować wody ani energii elektrycznej, koniecznej do jej podgrzania.

Pralka Bosch WAW 24440 PL Pralka Bosch WAW 24440 PL

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 59
Pojemność znamionowa (kg) 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 152
Pralka Samsung WW 70K5210XW Pralka Samsung WW 70K5210XW

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 45.6
Pojemność znamionowa (kg) 7
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 140
Pralka Bosch WAN 2006 BPL Pralka Bosch WAN 2006 BPL

Wysokość (cm) 84.8
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 55
Waga (kg) 75
Pojemność znamionowa (kg) 7

[Aktualizacja 16.03.2021]

Powyższe modele pralek nie są aktualnie dostępne w ofercie sklepu. Zachęcamy do zapoznania się z innymi, polecanymi modelami pralek.

ładowność pralki Pralka Whirlpool FWSL 61251 B PL N
Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: F
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 78 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 42 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
ładowność pralki
ładowność pralki Pralka Kernau KFWM6411
Pojemność znamionowa (kg): 6
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh) 65
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów) 43
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
Poziom hałasu podczas wirowania (dB) 76
ładowność pralki
ładowność pralki Pralka Bosch WAN 242G9PL
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
ładowność pralki

 

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz