Jak oszczędzać pieniądze korzystając z pralki i suszarki?

Dobra pralka i nowoczesna suszarka to najlepsze z domowych inwestycji, jeżeli chodzi o zakup sprzętu AGD. Oba urządzenia, poza wysoką klasą energetyczną, mogą być wyposażone w dodatkowe opcje, które pozwolą Ci na skuteczne oszczędzanie. Jak z nich korzystać i jak sprawić, żeby pralka i suszarka pozwoliły na ograniczenie wydatków?

Krótkie pranie i szybkie suszenie

Najnowsze pralki dają Ci możliwość korzystania z niezwykle krótkich programów prania. Za ich pomocą możesz skutecznie odświeżyć ubrania, które nie są jakoś wyjątkowo brudne, ale domagają się już proszku i wody. To świetny sposób na to, by przy użyciu niewielkiej ilości energii i ograniczonej ilości wody wyprać na przykład sportową odzież po treningu. Podobne możliwości dają Ci suszarki wyposażone w innowacyjne technologie. Korzystając z ich zalet, jesteś w stanie wysuszyć mniejsze ilości prania w niewiele ponad pół godziny. Przykładowo suszarki Samsung posiadają program suszenia, który pozwoli Ci na skuteczne wysuszenie na przykład odzieży sportowej w 35 minut.

pralka i suszarka

Skuteczne pranie i niższa temperatura suszenia

Pranie i suszenie w niskich temperaturach to podwójna korzyść. Z jednej strony urządzenie zużywa znacznie mniej energii elektrycznej, z drugiej chroni Twoją garderobę – zwłaszcza te najdelikatniejsze tkaniny. Szczególne możliwości oferują w tym względzie pralki Samsung wyposażone w technologię Eco Bubble. Powstała z połączenia wody, powietrza i detergentu aktywna piana o wiele lepiej radzi sobie z uporczywymi plamami nawet w niskiej temperaturze. Efektywne pranie oznacza też, że nie musisz kilkakrotnie prać tej samej rzeczy, by cieszyć się jej czystością. Suszenie w niższych temperaturach jest natomiast możliwe za sprawą suszarek kondensacyjnych wyposażonych w pompę ciepła. Pozwalają one również skrócić cały proces, generując w ten sposób dodatkowe oszczędności.

Niska klasa energetyczna pralki i suszarki

Pralka i suszarka, jak każdy sprzęt AGD, posiada określoną klasę energetyczną. Wybierając te urządzenia, warto przemyśleć zakup tych o najwyższej klasie energetycznej. Taka inwestycja to stuprocentowa gwarancja pomniejszonego zużycia energii elektrycznej i wysokiej efektywności. To szczególnie dobre rozwiązanie, jeżeli posiadasz kilkuosobową rodzinę albo masz małe dziecko i pierzesz stosunkowo często. Wtedy oszczędności będą znacznie większe, a zainwestowane pieniądze w efektywniejsze urządzenia szybko się zwrócą.

Pralka Kernau KFWM 7512 I Pralka Kernau KFWM 7512 I

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: C
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh): 59
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów): 45
pralka i suszarka
pralka i suszarka Pralka Samsung WW 10T654DLH
Pojemność znamionowa (kg): 10,5
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 52 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 53 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
pralka i suszarka
pralka i suszarka Suszarka do ubrań Samsung DV 90T8240SH
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Zużycie energii w standardowym programie suszenia tkanin bawełnianych przy pełnym załadunku (kWh): 1.54
Zużycie energii w standardowym programie suszenia tkanin bawełnianych przy częściowym załadunku (kWh): 0.89
pralka i suszarka

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz