4 sposoby na higieniczne pranie

Choć nie są widoczne gołym okiem, znajdziemy je wszędzie – na klamkach, w toaletach, na powierzchniach kuchennych, a nawet na naszych ubraniach. Mowa o bakteriach i drobnoustrojach, które mogą powodować niebezpieczne dla zdrowia zakażania, a także sprzyjać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Na szczęście łatwo możemy się ich pozbyć z naszych ubrań – wystarczy do tego dobra pralka. Podpowiadamy, jak przeprowadzić higieniczne pranie.

Wysoka temperatura

Jeśli chcemy być pewni, że nasza pralka przeprowadzi w pełni higieniczne pranie, powinniśmy ustawić wysoką temperaturę, co najmniej 60°C. Przeprowadzone badania dowiodły bowiem, że właśnie w takiej temperaturze giną bakterie i drobnoustroje. Niższe temperatury nie są w stanie zniszczyć bakterii, nie pomogą w tym nawet najlepsze detergenty. Powinniśmy więc wybierać pralki, które oferują szeroki zakres temperatur prania do wyboru. Dzięki temu dobierzemy odpowiednie ustawienia do rodzaju pranych ubrań i naszych potrzeb.

Pranie z dodatkiem pary

Para wodna słynie ze swoich skutecznych i ekologicznych właściwości czyszczących. Dlatego higieniczne pranie przeprowadzimy właśnie z użyciem gorącej pary wodnej. Coraz więcej producentów sprzętów AGD wyposaża swoje pralki w programy parowe. Marka Beko opracowała technologię Steam Cure, dzięki której można aktywować parę wodną zarówno na początku cyklu prania, jak i na końcu. Tę praktyczną opcję znajdziemy m.in. w pralce Beko WTV 7632 XBW. Co nam daje pranie z użyciem pary wodnej? Przede wszystkim wysoką skuteczność czyszczenia. Para wodna doskonale odświeża i dezynfekuje ubrania, a do tego rozprostowuje zagniecenia. Poza tym do prania często nie trzeba nawet używać detergentów, co docenią szczególnie osoby cierpiące na alergie.

Specjalne programy

Wiele dostępnych na rynku pralek oferuje dodatkowe programy, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale również skutecznie wypłukują ubrania i eliminują z nich odzież. Jednym z takich program jest „BabyProtect+”, który posiadają pralki Beko (ich ofertę możesz sprawdzić tutaj). Choć został on stworzony z myślą o praniu ubranek dziecięcych, z powodzeniem mogą z niego korzystać również alergicy i osoby o wrażliwej skórze. Ten program przeprowadza intensywny cykl prania w temperaturze 60°C, dzięki czemu usuwa drobnoustroje i bakterie. Pod koniec cyklu następuje wielokrotne płukanie ubrań i odwirowywanie, dzięki czemu ewentualne resztki detergentów zostają usunięte z pranej odzieży.

Odpowiednia czystość bębna

Pamiętajmy, że nawet pralka wyposażona w programy antyalergiczne i dysponująca bardzo wysokimi temperaturami, nie zadba o sterylność naszych ubrań, jeśli sama będzie wymagała czyszczenia. Powinniśmy więc systematycznie czyścić wnętrze bębna, filtry i pojemniki na detergenty. Aby ułatwić nam to zadanie, wielu producentów wyposaża swoje pralki w specjalne programy do czyszczenia. Przykładowo pralka Beko WTV 7632 XBW oferuje program „Czyszczenie bębna+”, który trwa 90 minut. Wystarczy więc jeden raz na 1-2 miesiące uruchomić „puste pranie” z tym programem, by zadbać o odpowiednią czystość bębna.

 higieniczne pranie Pralka Beko AWUE 6511 BWW3

Pojemność znamionowa (kg): 6
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Ilość programów: 15
Czyszczenie Bębna: TAK
higieniczne pranie
Pralka Samsung Slim WW60A3120BE Pralka Samsung Slim WW60A3120BE

Pojemność znamionowa (kg): 6
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 12
Czyszczenie Bębna: TAK
Funkcja pary: TAK
higieniczne pranie
Pralka Bosch Seria 4 WGG0440KPL Pralka Bosch Seria 4 WGG0440KPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Ilość programów: 12
Czyszczenie Bębna: TAK
Program Higiena Plus: TAK
higieniczne pranie

 

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz