Energooszczędne pranie, czyli dlaczego warto postawić na pralkę A+++

Niemal każdy sprzęt gospodarstwa domowego pobiera prąd. Naturalna staje się zatem chęć oszczędności i zmniejszenia jego dziennego zużycia. Nowoczesne pralki coraz częściej projektowane są z myślą o domowym budżecie oraz ochronie środowiska naturalnego. Sprawdź, jakie są zalety pralek z klasą energetyczną A+++ i jaki model wybrać do swojego domu.

[AKTUALIZACJA 16.03.2021]

Od1 marca 2021 roku obowiązują nowe etykiety energetyczne dla pralek. Znikają klasy energetyczne A+, A++ i A+++, natomiast wracamy do siedmiostopniowej skali od A do G. Na razie najwyższa klasa energetyczna A pozostaje pusta – w przyszłości trafią do niej te pralki, które będą cechować się najwyższą efektywnością energetyczną. Aktualnie za najbardziej energooszczędne uznawane są pralki w klasie B, C oraz D.

Klasa energetyczna A+++

Energooszczędna pralka to właściwy wybór. Produkty zaprojektowane w klasie energooszczędności A+++, gwarantują najniższe możliwe zużycie prądu na poziomie 0,7 kWh podczas jednego cyklu prania. Tak duże oszczędności możliwe są dzięki zastosowaniu w ich produkcji najnowszych technologii. Pralka A+++ to nie tylko sposób na poprawę domowego budżetu, ale i dbałość o środowisko naturalne. Oprócz wysokiej energooszczędności nowoczesne pralki A+++ posiadają szereg innych zalet, które usprawnią domowe obowiązki. Jaką pralkę wybrać do swojego domu?

pralka A+++

Beko WTV6632XBW

Pralka Beko WTV6632XBW to doskonały wybór dla dbających o jakość zarówno samego sprzętu, jak i prania. Pralka została zaprojektowana w klasie oszczędności A+++ -10%, co oznacza, że model ten pobiera nawet do 10% mniej energii, niż sprzęty w opisywanej wyżej klasie oszczędności A+++! Tak doskonała energooszczędność to zasługa zastosowania najnowszych technologii. Oprócz wspomnianej energooszczędności pralka ta posiada szereg innych zalet. Pierwszą z nich jest cichy i trwały silnik inwerterowy, który dba o jakość prania oraz wpływa na żywotność całego sprzętu. Pralka Beko WTV6632XBW posiada kilka funkcjonalnych programów, które wpływają na jakość pranego wsadu. Wśród nich wyróżnić można program BabyProtect+, który zapewnia ochronę wrażliwej i delikatnej skórze niemowląt oraz program Dark Care, który da o trwałość ciemnych kolorów.

Beko WTV7632XBW

Energooszczędna pralka Beko WTV7632XBW to synonim oszczędności i nowoczesności. Podobnie jak omawiany wyżej model, pralka Beko WTV7632XBW posiada cichy silnik inwerterowy, który charakteryzuje się dużą trwałością oraz wysoką wydajnością. Dzięki klasie oszczędności A+++ -10%, model ten również pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy oraz wpływa pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego. Posiada program do prania ubrań wełnianych, czarnych oraz niemowlęcych. Możliwe jest jednoczesne pranie do 7 kg ubrań, a specjalny elektroniczny system wyważania wsadu zadba o indywidualny dobór ilości wody, pozwoli wyeliminować wibracje oraz hałas podczas pracy pralki poprzez proporcjonalne rozłożenie wsadu wewnątrz bębna.

Beko WTV8712X0

Pralka A+++ Beko WTV8712X0 została zaprojektowana w klasie oszczędności A+++, dzięki czemu zużycie prądu podczas jednego cyklu to około 0,8 kWh. Dodatkowo pralka ta dba również o niskie zużycie wody, zatem w trakcie prania ograniczana jest ona do niezbędnego minimum. Model ten posiada ładowność aż do 8 kg oraz kilka ważnych funkcji, które przydają się podczas wykonywania codziennych obowiązków, w tym:
– program Sport,
– program Dark Care
– blokada przed dziećmi.

Przedstawione w artykule modele energooszczędnych pralek dbają o domowy budżet oraz pozwalają zadbać o środowisko naturalne. Co ważne, wszystkie te modele to pralki do 1300 zł, zatem nie obciążą one zanadto portfela, a pozwolą generować duże oszczędności. Dużą zaletą jest również cicha praca wymienionych modeli oraz wysoka jakość prania.

Powyższe modele nie są aktualnie dostępne w ofercie sklepu. Warto jednak zwrócić uwagę na inne pralki, cechujące się wysoką klasą efektywności energetycznej.

Pralka Bosch Serie 8 WAV28M92PL Pralka Bosch Serie 8 WAV28M92PL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 48kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
4D Wash System
energooszczędna pralka
energooszczędna pralka Pralka Samsung WW 10T654DLH

Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 52 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 53 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
energooszczędna pralka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz