5 parametrów istotnych w przypadku pralki ładowanej od góry

Pralki ładowane od góry to jedno z najlepszych rozwiązań do małej łazienki, ale nie tylko. Dzięki tego rodzaju urządzeniom o zmniejszonej szerokości, możesz zaoszczędzić miejsce w łazience, kiedy na przykład kabinę prysznicową chcesz zamienić na wygodną wannę. Wybierając pralkę ładowaną od góry, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które sprawią, że jej użytkowanie będzie dla nas maksymalnie komfortowe.

Rozmiar pralki

Zazwyczaj, gdy decydujemy się na wybór pralki ładowanej od góry, ma to związek z ograniczoną powierzchnią pomieszczenia, w którym chcemy ją ustawić. Dlatego też tak kluczowym parametrem, który powinniśmy sprawdzić przed jej kupnem, są po prostu jej wymiary. Standardowo takie pralki mają 40 x 60 cm, ale na rynku sprzętów AGD znajdziesz również urządzenia różniące się pod tym względem. Warto więc sprawdzić tę kwestię, gdy jest ona dla nas istotna.

pralka ładowana od góry

Wielkość wsadu

Tak, jak i w przypadku pralki ładowanej od frontu, w tej ładowanej od góry równie ważnym parametrem jest pojemność. Najczęściej wśród pralek ładowanych od góry spotkasz się z wielkością wsadu na poziomie 6 kg, jeżeli jednak zapotrzebowanie Twoje lub Twojej rodziny na pranie jest mniejsze lub większe, z łatwością znajdziesz urządzenie o odpowiedniej ładowności. Wśród pralek Whirlpool ładowanych od góry, poza standardowymi o 6-kilogramowym wsadzie, do wyboru masz również pralki o pięcio- lub siedmiokilogramowej pojemności bębna.

Klasa energetyczna

Im wyższa klasa energetyczna, tym oczywiście na większe oszczędności możesz liczyć. W zależności od częstotliwości prania, wybierz odpowiadającą Ci klasę energetyczną. Energooszczędne pralki ładowane od góry o wysokiej klasie energetycznej zużywają mniej prądu i są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Programy prania

Rozbudowane możliwości w zakresie programów prania sprawiają, że pralka ładowana od góry stanie się jeszcze bardziej uniwersalna. Krótkie, powiedzmy 15-minutowe cykle, pozwalają Ci szybko odświeżyć mało zabrudzoną garderobę, jednocześnie dbając o Twój domowy budżet. Podobne efekty przynoszą Ci programy umożliwiające pranie połowy wsadu. Sprawdź również, czy pralka posiada dedykowany program do prania wełny, który wyręczy Cię w ręcznym praniu ulubionych swetrów.

Sprawdzona marka

Zawsze, kiedy stoisz przed wyborem pralki, niezależnie od jej rodzaju, warto postawić na sprawdzoną jakość. Dlatego wybór pralki od znanego i godnego zaufania producenta jest tak ważny. Za dobrą marką stoi przedłużona żywotność urządzenia, jego trwałość i niezawodność.

Pralka Hoover H-Wash 300 Lite H3TM 28TACE/1-S Pralka Hoover H-Wash 300 Lite H3TM 28TACE/1-S

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: F
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 17
Cykl Allergy Care
Łączność bezprzewodowa NFC
pralka ładowana od góry
 pralka ładowana od góry Indesit BTWB 7220P EU/N

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: E
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 78 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 45 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
pralka ładowana od góry
Pralka Candy CSTG 27TET/1-S Pralka Candy CSTG 27TET/1-S

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: E
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 17
Funkcja Pauzy
KG Detector
Połączenie NFC
pralka ładowana od góry
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz