Plusy i minusy pralki ładowanej od góry

Pralka ładowana od góry sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich kawalerkach i mieszkaniach z łazienką o ograniczonej powierzchni. Ale nie tylko. Tego typu urządzenie AGD będzie budżetową opcją dla tych, którzy na pralkę nie chcą wydawać większej sumy pieniędzy. Do pralki ładowanej od góry dużo łatwiej jest również włożyć pranie. To jednak nie wszystkie korzyści tego rodzaju urządzeń – poznaj pozostałe i dowiedz się, czy takie rozwiązanie ma również słabe strony.

Pralka ładowana od góry – to się opłaca

Pralki ładowane od góry charakteryzują się wąską konstrukcją, która pozwala Ci zaoszczędzić nawet do kilkunastu centymetrów cennego miejsca w Twojej łazience w porównaniu z pralkami ładowanymi od frontu o podobnym wsadzie. Stąd też takie rozwiązanie jest doskonałe do nawet bardzo małych łazienek czy też kuchni – jeżeli właśnie tam chcesz zainstalować swoją pralkę. Kolejną z korzyści, jakie dają Ci pralki ładowane od góry, jest fakt, iż nie wymagają one od nas pozostawienia im dodatkowego miejsca od frontu, które jest niezbędne dla wygodnego otwierania drzwiczek i umieszczania prania w bębnie, kiedy korzystamy z tradycyjnych pralek. Co więcej sam załadunek jest znacznie łatwiejszy i o wiele wygodniejszy, gdyż nie wymaga od nas ani kucania ani schylania się. Sprzyja więc naszemu kręgosłupowi, zwłaszcza gdy zmagamy się z jego bólem.

Pralka ładowana od góry

Pralka ładowana od góry – z tym musisz się liczyć

Przeszklone drzwiczki w pralkach ładowanych od frontu pozwalają nam przez cały czas monitorować proces prania. Dzięki temu możemy na przykład w porę wychwycić czerwoną skarpetkę, która zapodziała się pomiędzy białymi ubraniami. Takiej możliwości jesteśmy pozbawieni właśnie w pralkach ładowanych od góry. Takie urządzenie zabiera nam również przestrzeń bezpośrednio nad nim. Nie możemy więc nad pralką umieścić półek czy innej zabudowy – oczywiście wyłącznie do pewnej wysokości.

Pralka ładowana od góry – kiedy się sprawdzi?

Pralka ładowana od góry sprawdzi się w praktycznie każdym gospodarstwie domowym. Standardowo pralki te posiadają maksymalną wielkość załadunku na poziomie 6 kg, ale z łatwością znajdziesz też modele o mniejszym bądź większym wsadzie. Przykładowo w ofercie pralek Whirlpool odnajdzie pralki o 5-kilogramowym wsadzie, ale i 7-kilogramowym załadunku. Również ilość i rodzaj programów w pralce ładowanej od góry nie odbiega w zupełności od urządzeń z drzwiczkami z przodu. Tego rodzaju sprzęt jest więc idealny, kiedy nasz budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup pralki, jest ograniczony, ale nie mamy zamiaru rezygnować z nowoczesnych technologii stosowanych we współczesnych pralkach.

Pralka ładowana od góry= Pralka Whirlpool AWE 60110

Wysokość (cm): 90
Szerokość (cm): 40
Głębokość (cm): 60
Pojemność znamionowa (kg): 6
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
sprawdź cenę
Pralka ładowana od góry= Pralka Whirlpool TDLR 60112

Wysokość (cm): 90
Szerokość (cm): 40
Głębokość (cm): 60
Pojemność znamionowa (kg): 6
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
sprawdź cenę

[Aktualizacja 16.03.2021]

Przedstawione w tabeli pralki nie są już dostępne w ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z innymi modelami pralek ładowanych od góry.

 pralka ładowana od góry Pralka Whirlpool TDLR 6030S PL/N
Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: D
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 64 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 42 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Ilość programów: 13
pralka ładowana od góry
 pralka ładowana od góry Indesit BTWB 7220P EU/N
Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: E
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 78 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 45 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
pralka ładowana od góry
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz