5 funkcji pralki, które musisz znać

Technologie, które stosowane są w naszych domach rozwijają się w bardzo szybkim tempie, choć nie wszystkich jesteśmy do końca świadomi. A warto uzupełnić braki w wiedzy, bo może ona znacznie ułatwić nam życie, a przy okazji pozwolić sporo zaoszczędzić, na przykład na rachunkach za wodę czy prąd. Taka sytuacja dotyczy chociażby nowoczesnych pralek, które posiadają niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązania. Jeśli mowa o pralkach to od razu narzuca nam się na myśl firma Bosch, która jest wiodącym producentem sprzętu AGD. Jakie zatem praktyczne funkcje posiada pralka ładowana od frontu marki Bosch?

Funkcja AquaStop

Niezwykle przydatną funkcją jest AquaStop, która chroni przed zalaniem i to przez cały cykl życia – funkcjonowania pralki. Pralka Bosch, wyposażona w taką opcję, gwarantuje bezpieczeństwo w naszym domu bądź rekomendacje, w przypadku powstania ewentualnych szkód na skutek wycieku. System ten składa się ze specjalnego węża o podwójnym profilu, który doprowadza wodę, zaworu bezpieczeństwa oraz zbiornika podłogowego posiadającego wyłącznik pływakowy, który z kolei zapobiega wszelkim rodzajom zalań, wynikających z nieszczelności węża czy też wycieku wewnętrznego pralki.

System VarioPerfect

Idealne rozwiązanie dla każdego kto chce oszczędzić energię podczas prania. W systemie VarioPerfect mamy dwie opcje, by skrócić czas prania, bez obniżania wydajności. Pierwsza to TimePerfect – w tym przypadku możemy skrócenia czasu prania nawet o 65%, zaś zużycie energii nawet o 50 proc. Wszytko zależy od wybranego programu. Druga opcja to EcoPerfect – przy tej funkcji możemy wydłużyć program, co z kolei pozwoli nam zaoszczędzić wodę i prąd. W obu przypadkach efekt prania pozostanie taki sam –w 100% doskonały.

Opcja ActiveWater

To doskonały sposób na zaoszczędzanie czasu, naszej energii, a także …wody. Stare modele pralek zużywały tyle samo wody, bez względu czy wrzucaliśmy do niej 2 czy 5 kg ubrań. Dzięki funkcji ActiveWater zużywana jest ilość wody adekwatna do wielkości prania. A jest to możliwe dzięki zainstalowaniu kilku czujników, badających ilość kilogramów prania. System ten gwarantuje, że zostanie pobrania tylko taka ilość wody, która jest optymalna do konkretnego, efektywnego prania.

Program Drum Clean

Drum Clean jest to program czyszczenia bębna, z którego warto skorzystać przynajmniej raz w miesiącu – przy częstym robieniu prania. Ten unikalny i opatentowany system pierze tkaniny każdego rodzaju w sposób delikatny i skuteczny, rozprowadzając równomiernie wodę bez rozciągania, marszczenia czy nawet niszczenia ubrań, jak to ma miejsce w starszych modelach pralek. W zależności od wybranego programu, odpowiedni mechanizm z zastosowaniem asymetrycznych zbieraków delikatnie obraca pranie do środka i to niezależnie od kierunku obrotów. Ta metoda zapewnia intensywne czyszczenie silnie zabrudzonych ubrań, a także szybsze oraz dokładniejsze pranie całego wsadu.

System EcoSilence Drive

Ogromnym atutem sprzętu AGD Bosch jest stosowanie nowoczesnych technologii, które nie tylko usprawniają wykonywanie codziennych prac, ale też znacząco podnoszą ich komfort. Dokładnie to widać na przykładzie pralek z systemem EcoSilence Drive, które mają wmontowany silnik bezszczotkowy. Dzięki temu rozwiązaniu pralka pracuje wyjątkowo cicho. Nie słychać żadnych świstów ani dzięków silnika, jedynie odgłos obracających się ubrań w bębnie.

Pralka Bosch – optymalny wybór

Wybór odpowiedniej pralki wcale nie jest trudny, warto jednak do takiego zakupu nieco wcześniej odpowiednio się przygotować. Zastanówmy się na jakich funkcjach zależy nam najbardziej i co dana pralka może nam zaoferować. W bogatym asortymencie produktów Bosch z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

funkcje w pralkach Bosch= Pralka Bosch WAT 2446 SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 152
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11220
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Instalacja: wolnostojąca
funkcje w pralkach Bosch
funkcje w pralkach Bosch= Pralka Bosch WAT 2876SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 152
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11220
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1361
Instalacja: wolnostojąca
funkcje w pralkach Bosch

[Aktualizacja 21.03.2021]

Wymienione wyżej pralki Bosch nie są już dostępne w ofercie sklepu. Zachęcamy do zapoznania się z nowszymi modelami pralek tego producenta.

funkcje w pralkach Pralka Bosch WAN 2408GP
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 63 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
funkcje w pralkach
funkcje w pralkach Pralka Bosch WAN 242G9PL
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
funkcje w pralkach
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: admin

Dodaj komentarz